Supervirusy – nová hrozba pre svet?


Produkty / Čtvrtek, 16 srpna, 2018

Kedysi klasická liečba antibiotikami pri bežnej infekcii čriev, močových ciest, zápalu pľúc, infekcií u novorodencov či kvapavky už nemá častokrát svoj efekt. Veľa vírusov je už rezistentných a má to viacero príčin.

bakterie

„Liekom“ na celý problém môže byť prevencia a zvyšovanie odolnosti organizmu. Jedným z kľúčových prvkov je jedlo, respektíve to čo do organizmu dostaneme.
Po prvé: mala by to byť zdravá a vyvážená strava, po druhé: existujú prírodné antibiotiká.

Pojem „prírodné antibiotikum“ sa stalo zaužívaným pre rastliny, bylinky, doplnky alebo iné prírodné látky, ktoré disponujú veľmi silnými antimikrobiálnymi vlastnosťami, vďaka čomu môžu byť nápomocné v boji proti vírusovým, parazitickým, bakteriálnym a hubovým ochoreniam.

Je samozrejme dôležité vedieť, že aj prírodné antibiotiká majú obmedzené pole pôsobnosti a nie sú vždy tým správnym riešením. Každá choroba by mala byť predovšetkým konzultovaná s lekárom.

práčky

Tu je 5 všeobecne doporučovaných a najprirodzenejších antimikrobiálnych látok:

1) Oreganový olej
Pri akejkoľvek infekcii by mal byť tento olej prvou voľbou. Rôzne výskumy dokázali, že pôsobí na gram-negatívne aj na gram-pozitívne baktérie čo z neho robí naozaj širokospektrálne antibiotikum.
Dobre pôsobí proti infekciám močových a dýchacích ciest.
Pretože má špecifickú a pálivú chuť je dobré ho užívať vo forme kapsúl.
2) Cesnak
Starý, dobrý, klasický cesnak a látka v ňom obsiahnutá (allicín) je známa svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami už celé stáročia. Používa sa tiež v tradičnej čínskej a ayurvédskej medicíne.
Antibiotický efekt má výlučne v surovom stave. Ak vám vadí cesnakový zápach, dá sa zmierniť vypitím mlieka alebo si vyrobte cesnakové kvapky.

česnek

3) Koloidné striebro
Koloidné striebro (čo je v podstate roztok s nanočasticami striebra) sa často používa v medicíne na odvrátenie bakteriálnych infekcií. Má tiež antivírové, protiplesňové a protizápalové vlastnosti.
4) Manukový med
Med je jedným z najprirodzenejších prírodných antibiotík. Manuka funguje ako antibakteriálne činidlo, má vysoký obsah cukru a nízke pH čo bráni rastu baktérií.
5) Klinčeky
Klinčeky sa už tradične používajú pri zubných zákrokoch a pri tlmení bolesti zubov. Podľa rôznych výskumov má extrakt z klinčeka liečivý efekt aj proti rôznym druhom baktérií, vrátane E.coli.