Addict – synonymum slova divočina


Nezařazené / Středa, 26 dubna, 2023

Addict, alebo teda samotný koncept vznikol približne pred dvoma rokmi, v hlave hudobného producenta Jakuba Stracha, a.k.a. DJ NobodyListen. Pred dvoma rokmi bola uskutočnená samotná realizácia, no tento projekt sa samozrejme rodil postupne, a trvalo to o niekoľko rokov viac. Ohlasy na prvý Addict boli naozaj dobré. Mesiac na to bol na svete Addict číslo dva.  

koncert

Čo to vlastne Addict je?
Addict je sloboda. Addict je divočina. Addict je nový vzduch. Addict je súbor eventov, na ktorých si môžete vypočuť pestrú no zároveň dôsledne vyselektovanú škálu hudby. Taktiež tu môžete stretnúť osobnosti z celej Českej i Slovenskej rapovej scény, ako sú Dalyb, Zayo, Yzomandias, či iní. Konajú sa vždy na inom mieste, a vždy sú vypredané.

Prečo práve Addict?
Ľudia si zamilovali atmosféru a nestálosť tohto eventu. Základom totiž bolo, že Addict sa nebude konať nikdy na tom istom mieste. Išlo o to, aby sa podarilo vytvoriť klubovú atmosféru na miestach, ktoré nie sú klubmi.

Čím je Addict taký výnimočný?
Hype. Rave. Rozhodne tým, že nabral neuveriteľnú popularitu za naozaj krátky čas. To práve vďaka tomu, že je to jediný typ eventov v Českej a Slovenskej republike, ktorý sa zaoberá takto vyselektovanými hudobnými žánrami, ktoré oslovia najmä mladšie publikum. Ide o žánre techna, elektra či rapu.
Čerešničkou na torte sú samozrejme vždy zaujímaví hostia, rovnako ako z Česka a Slovenska, tak aj zo zahraničia. Nesmieme preto zabudnúť, že zakladateľ Jakub Strach má na konte aj spolupráce s menami ako Rae Sremmurd.

hudba

Addict je teda doslova ako ušitý pre mladých ľudí. Vládne tu neskutočná atmosféra a line up je vždy perfektne zostavený. Kvalitná hudba a ozvučenie je samozrejmosť. Ak sa teda rozhodnete okúsiť niečo nové, a hlavne niečo čo je trendy, tak Addict je tá správna voľba. Addict sa zväčša koná na rôznych miestach v Prahe či jej okolí, no jeho pôsobisko sa naozaj rýchlo rozrastá, čiže  sa určite môžeme tešiť že nepotrvá dlho, kým zavíta opäť na Slovensko.