Váš život by bol inak dokonalý, keby neexistoval tento problém!


Hobby / Pátek, 13 července, 2018

Stres. Je to on, čo každý deň rozhoduje o tom, ako sa dokážete posunúť ďalej. Ako sa mu však vyhnúť? Majte na pamäti tieto jednoduché rady.

nohy

1. Spriateľte sa s časom
Čas je nemenná konštanta nášho života. Ani vy, ani ja, ani nikto iný ho nedokáže ani urýchliť, ani spomaliť. „Mám málo času!“, častá veta ktorú používame viacerí, a ktorá nás privádza do stresových situácií.
Musíte si uvedomiť, že aj keď máte pred sebou kopec povinností, nikdy sa vám ich nepodarí splniť naraz. Každá sa vyžaduje určitý čas, a to, že budete súčasne myslieť na viacero úloh vám ich prácu neuľahčí, práve naopak. Nežite pre budúce povinnosti. Žite pre tú jednu, ktorú ste si vybrali splniť ako prvú ! Ako pomôcku si môžete predstaviť presýpacie hodiny. Piesok v nich symbolizuje vaše úlohy. Akonáhle hodiny otočíte, piesok sa začne sypať smerom nadol. Pekne po jednom, pekne pomaly. Dobre viete, že raz sa všetok piesok presype, aj keď prechádza cez maličké hrdlo. Buďte ako tie presýpacie hodiny. Nechajte svoje úlohy presýpať sa jednu po druhej. Nemyslite na to, čo bude o pár rokov, keď všetko, čo ste si naplánovali bude splnené. Myslite na to, čo bude o týždeň, keď jedna z vašich úloh bude úspešne za vami.

hodiny

2. Myslite na svoje zdravie
Je vedecky dokázané, že stres spôsobuje nemalú radu nepríjemných zdravotných problémov. Opýtajte sa sami seba. Stojí vám vaše zdravie za to, že sa neustále trápite kvoli nepodstatným veciam ? Čo len robia starosti a stres s vašim srdcom, s vašim žalúdkom, s vašim libidom ? S odoberaním energie, ktorú môžete využiť lepšie, napríklad pri športovej aktivite ? Vždy, keď sa dostanete do stresovej situácie, myslite na to, že to nielen spomaľuje samotné vyriešenie problému, ale doslova vám berie chuť žit a preto si strážte tieto slová: „Žiadny problém nie je taký veľký, aby som zaň platil mojim zdravím.“