Šalát s lososom a grapefruitom – chutné a zdravé zároveň


Produkty / Sobota, 7 července, 2018

Ako už určite vidíme v názve, základom bude rozhodne losos a zelenina. Lososa budeme potrebovať asi šesťdesiat gramov a to práve údeného lososa. Samozrejme nesmie chýbať cibuľka a to červená. Stačiť bude jedna. Ďalej si pripravíme rukolu a to približne sto gramov. Nemalo by chýbať ani avokádo a samozrejme rozhodne nesmieme začať bez grapefruitu, z ktorého nám bude určite stačiť polovička. Medzi základné suroviny, ktoré potrebujeme, zaradíme aj mleté čierne korenie a soľ. Nesmieme zabudnúť ani na šalátové listy. Tým by sme mali prichystané základné potraviny, ktoré potrebujeme na prípravu tohto receptu. Môžeme pokračovať ďalej.
 
salát

Aby nebol šalát len taký obyčajný či príliš suchý, budeme na oživenie potrebovať aj iné suroviny. A to práve z dôvodu aby sme si mohli pripraviť zálievku, ktorú do šalátu pridáme na jeho ozvláštnenie.
 
Na zálievku jednoznačne potrebujeme soľ a korenie. Zvyšné ingrediencie už sú však tekuté. Stopercentne medzi nimi nesmie chýbať olivový olej, ktorého si vezmeme dve plné polievkové lyžice. Keďže použijeme polovicu grapefruitu, druhú polovicu môžeme vytlačiť a šťavu použiť ako súčasť zálievky. Netreba to však prehnať. Šťavy stačí málo. Už spomínanej soli stačí naozaj iba štipka. No a ako posledný si pripravíme med, ktorého taktiež stačí málinko. A na zálievku máme suroviny pripravené.

losos
 
No a na rad prichádza samotná príprava tohto chutného šalátu. Ako prvé si môžeme prichystať cibuľku, ktorú nakrájame na tenké kolieska. Samozrejme ju pred tým očistíme zo šupky. Následne ju posolíme a na chvíľku ju nechápe postáť. Kým cibuľa odpočíva, umyjeme šalátové listy. Avokádo treba odkôstkovať a odstrániť šupku. Nakrájame ho na mesiačiky a pokračujeme prípravou grapefruitu. Z toho treba tiež odstrániť šupku a napokon ho nakrájame na menšie kúsky. Údeného lososa môžeme nakrájať alebo natrhať na menšie kúsky. Všetky tieto suroviny zamiešame spolu a prichystáme si zálievku.
 
Zvlášť v miske zamiešame korenie spolu so soľou a potom pridáme olej. Dôkladne premiešame a prilejeme aj šťavu z grapefruitu. Opäť premiešame. Napokon pridáme už iba med a naposledy poriadne premiešame. Stačí už len zálievkou poliať šalát a máme hotovo.

ovoce
 
Jednoduchý recept, ktorý navyše nie je náročný na prípravu a zvládne ho pripraviť úplne každý. Tak si skontrolujte či máte všetky potrebné prísady a hurá do miešania šalátu.