Plánujete rekonštrukciu?


Hobby / Středa, 22 listopadu, 2017

Pri renovácii interiéru alebo exteriéru, v oboch prípadoch treba myslieť dopredu. Renovácia tak bude mať logiku, poriadok a môžeme i výrazne ušetriť peniazmi. Takisto vôbec nie je na škodu inšpirovať sa pár radami, na internete ich určite nájdete. V tomto článku tak zvážim faktor týkajúci sa času a šetrenia, no pridám i nejaké menšie rady, ktoré zvládneme i bez nejakých väčších finančných nákladov. Horúce tipy pre renováciu nájdete na webe, avšak i v mojom článku. Poďme teda na to.

šroubovák

Zložitejšie renovácie
Pokiaľ plánujete väčšiu zmenu a nielen nejaké drobnejšie úpravy v byte, možno si na na pomoc zavoláme projektanta a stavebnú firmu. Tí totiž majú dlhoročný odskúšaný plán, podľa ktorého rozdelia prácu na etapy, musí v tom byť poriadok. Ak by sa robilo všetko naraz, bol by v tom zmätok a taký by bol aj výsledok. Po takomto plánovaní a rozdelení práce príde na radu odhad ceny, ktorý bude pre rekonštrukciu potrebný. Podľa toho sa potom potencionálny zákazník rozhodne, či chce pokračovať. Každopádne tú prácu zveríte do rúk odborníkom, môžete tak mať ľahšie svedomie.

Pritom si môžete nájsť čas na svoje plány, prácu za Vás vykoná niekto iný. Ľudia, ktorí v tom majú určitú prax a za ktorých firma ručí.
Okrem predčasnej informácii o potrebnej sume by ste mali byť rovnako informovaní o časovom odhade, aký si rekonštrukcia vyžiada. Konkrétne by sme sa mali dozvedieť o sume a časovom intervale každej jednej etapy zvlášť. Existuje i možnosť zavolať si stavebný dozor, čiže odborníka, ktorý posúdi, aká suma a aký čas je pre projekt skutočne vhodný a dohliadne i na celý jeho priebeh.

dělník

Menšie renovácie
U tých si pravdepodobne vystačíme sami, bez odborníkov. No postup by mal byť rovnaký. Vopred naplánovať, vopred odhadnúť, koľko peňazí nás prerábanie bude stáť, či si na neho vôbec nájdeme čas. Potom už postupujeme podľa vlastného vkusu a uváženia. Ale ako som spomenul neuškodí, ak sa inšpirujeme internetom a podelíme sa o názory a inšpirácie s webom a inými ľudmi, ktorí už v tomto smere majú určitú skúsenosť a predstavu.