Profil na Facebooku bude slúžiť ako životopis


Www / Úterý, 21 listopadu, 2017


Ak spomeniem tému Facebook, väčšinu z vás možno napadne četovanie s priateľmi, videá a fotky bláznivých zážitkov, alebo zdieľanie určité vtipného či zaujímavého obsahu z iných webov. Toto si pod slovíčkom Facebook predstavím aj ja.

mobil

Avšak môžeme sa dopočuť názory tvorcov tejto sociálnej siete, ktorí nám v podstate dávnejšie vraveli o alternatíve jej využitia. Facebook je vraj po novom skvele prispôsobený tomu, aby sme z neho spravili náš životopis, profil vhodný a prehľadný pre možného zamestnávateľa.

Priznám sa, že o tomto názore som sa dopočul len nedávno a uznávam, že grafické spracovanie Facebooku je k tomu naozaj vhodné. Avšak na druhej strane profil na Facebooku je zároveň našim súkromným, zamestnávateľa nemusí zaujímať našich 100 fotiek z chaty, stanovačky, koncertov,… možno sa na našej časovej osi nájde i nejaký príspevok, ktorý nie je zrovna ukážkový.
No a čo?!

Predsa o ten profil sa delíme hlavne s našimi najlepšími priateľmi, pred ktorými nemusíme byť predsa dokonale ukážkoví. A je to naše súkromie. Čo robíme vo voľnom čase, to je naša vec.
Myslím, že o tejto alternatíve spraviť z facebookového profilu profil pracovný, o tej som už tiež počul dávnejšie, avšak práve kvôli úvahám, ktoré som tu opísal, som na túto alternatívu rezignoval.

internet)

Na druhej strane,…
 Sa vraví o tom, ako Facebook zamestnávateľom umožňuje prezerať profily. A taktiež je pravdou, že pokiaľ prinesieme klasický „old school“ životopis písaný perom, budeme dnes pôsobiť ako neandrtálci /bez urážky/. Spomedzi prepracovaných, ukážkových, detailných a graficky perfektných životopisov tak ostaneme mimo hru. Je už asi jasné, že dnes hlavne mladí ľudia, nosia životopisy písané cez počítač, prefotené, a to aj so svojou fotkou. Po novom by však mohol stačiť profil na Facebooku, ktorý prefotíme. Takže v tom prípade by stránka nášho profilu mala byť detailná. Zrejme by bolo vhodná i „umravnená“ profilová fotka. A v podstate naše súkromné veci ako fotky, zážitky,… tie sú na našej časovej osi, nie  originál v profile.