Nepoťte sa pri výbere sauny, ale až v nej. Naučte sa poznať kvalitu


Hobby / Sobota, 23 prosince, 2017


Kvalita niečo stojí
Na internete je plno lákavých ponúk sáun za pár stovák eur. Ak naozaj chcete kvalitnú saunu a plnú relaxácie, budete si musieť buchnúť po vrecku. Ich cena väčšinou neklesá pod sumu 2000 eur.
Obzvlášť na internete narazíte na rôzne sauny za veľmi lákavé peniaze, no nakoniec ste sklamaný z výsledku. Neskladajú sa totiž z kvalitných súčiastok, takže veľmi dlho nevydržia. Tiež je ťažké zohnať náhradné diely a preto záručná doba neprekračuje dva roky.

sauna

Na čom sa najviac šetrí ? Na spotrebiteľoch
Výrobcovia lacných sáun väčšinou šetria na spracovaní materiálu, doplnkoch a v prípade infrasaun aj na použití nekvalitných infražhavičoch. Namiesto najkvalitnejších širokospektrálnych žiaričov používajú lacné magnéziové, ktoré sa nahrievajú omnoho dlhšie a nemajú blahodárne účinky na zdravie. Síce vás v saune zohrejú ale svaly vás budú bolieť ďalej.
Keď sa k tomu ešte pridá použitie nevhodného dreva a jeho zlé opracovanie, namiesto relaxácie vás pri saunovaní čaká nepríjemný zážitok. Opierky a lavice vás môžu páliť, neočistené drevo zasa drieť do chrbta.

budka

Nie je nad kvalitu a originál
Obmedzený sortiment obchodov naviac ponúka už hotové sauny, ktorým sa musíte prispôsobiť. To často doma vedie k presunu nábytku kôli nevyhovujúcim rozmerom.
Ak chcete mať istotu, že investujete do skutočnej kvality, ktorá vám bude robiť radosť niekoľko rokov, doprajte si luxusnejší kúsok. Oslovte konkrétneho výrobcu, ktorý vám postaví saunu na mieru a garantuje záruku až na desať rokov.
Niektoré firmy majú niekoľkoročné skúsenosti a vyrábajú rôzne sauny na mieru. Saunu navrhnú pre vás, presne podľa vašich požiadaviek a z kvalitných materiálov.
Sauna na kľúč tak do vášho bytu či domu, komôrky alebo zimnej záhrady sadne ako uliatá. Naviac budete mať doma originál, ktorý u nikoho iného nenájdete.