Starostlivosť o karosériu automobilu


Auto moto / Čtvrtek, 21 prosince, 2017


V našich končinách je bežnou praxou, že cesty sa v zimnom období viac solia ako posýpajú štrkom. To má za následok vysoký počet automobilov, ktoré postihuje silná korózia. Korózia karosérie je postrachom nejedného vodiča. Znižuje hodnotu samotného vozidla a nepridáva ani na kráse. Ako jej teda predísť a ako jej zabrániť?

veterán

Rady a tipy
Veľa vodičov v zimnom období nebazíruje na poriadnom umytí celého automobilu. To spôsobuje, že soľ, ktorá sa nalepila na karosériu a podvozok sa vplyvom vlhkosti „aktivuje“ a spôsobuje koróziu. Rada preto znie, že pokiaľ sa chcete vyhnúť korózii, pravidelne a poriadne umývajte celé vozidlo od strechy až po podvozok. Investujte do kvalitného autošampónu s voskom, ktorý ochráni lak.

staré auto

                Automobil, pokiaľ možno, na noc uchovávajte pod strechou a v teple. Tým ochránite vozidlo od vonkajších poveternostných podmienok a vlhkosti. Po každej jazde skontrolujte či sa medzi kolesami a brzdami nenachádza utlačený sneh. Ak sa tam nachádza, tak ho odstráňte. Takýto utlačený sneh obsahuje množstvo posypovej soli z vozovky.

Nechajte si poradiť v autoservise alebo špecializovaných obchodoch pre automobily ako najlepšie ochrániť podvozok pred vonkajšími radikálmi v zime. Existuje mnoho prostriedkov na ochranu podvozku a jeho častí. Za zmienku určite stojí prostriedok, ktorý sa aplikuje na podvozok v podobe emulzie, ktorá neskôr vytvorí ochrannú  a nepriepustnú vrstvu na celom podvozku.

vehykl

Ak nemáte plastové kryty nad kolesami, tak si ich dodatočne namontujte. Tie ochránia blatníky pred koróziou. Medzi ďalší dobrý krok patrí osadenie záster za kolesá, ktoré slúžia ako zábrana pre vodu a nečistoty, ktoré by inak znečistili prahy predných dverí a časti podvozku.

Dodržaním týchto pár dobrých rád znížite riziko vzniku korózii karosérie na vašom automobile. Vozidlu tak predĺžite jeho životnosť a zachováte dobrý vzhľad, čo sa aj prejaví na jeho celkovej hodnote.