Zimné a letné pneumatiky


Produkty / Neděle, 29 října, 2017

          Viac ako polovica všetkých dopravných nehôd sa vyskytuje počas chladných mesiacov. Mnohé z nich spočívajú v tom, že ľudia nadhodnocujú vzdialenosť, ktorú potrebujú na brzdenie v chladnom počasí. Na mnohých miestach, kde sa teploty zhoršujú a dochádza k extrémnym ročným obdobiam, si vodiči na toto obdobie premenia na aute špeciálne pneumatiky.
zimní pneumatiky
Ak sú zimné pneumatiky tak skvelé, tak prečo na nich nejazdíme po celý rok?No, je tu jednoduchý dôvod, prečo je potrebné v teplejších mesiacoch vrátiť letné pneumatiky – trvanlivosť. Zimné pneumatiky, ktoré sú vyrobené z mäkkej gumenej zmesi, sa budú opotrebovávať oveľa rýchlejšie ako letné pneumatiky. Grip sa tiež opotrebováva na zimných pneumatikách, čo ovplyvňuje vašu úsporu paliva a zvyšuje náklady na spotrebu paliva.

Letné pneumatiky na zimné pneumatiky by sa mali prehodiť koncom októbra alebo aspoň do polovice novembra a potom späť na letné začiatkom apríla.
          Rozdiely medzi letnými a zimnými pneumatikami pochádzajú z ich konštrukcie. Nie je pochýb, že prvých zimných dňoch jazdy, letné pneumatiky, ktoré ste používali na svojich autách, sa posúvali na ľadových cestách. Spočiatku to spôsobilo niekoľko hlbokých zárezov, pretože vaše mäkké letné pneumatiky nezaberali studenú cestu. To bolo až kým niekto nezaznamenal, že to bolo v dôsledku skutočnosti, že pneumatiky zmrzli, čo spôsobilo, že sú ťažké a neschopné zvládnuť drsné a mrazené povrchy.

Ďalšie chytré vynálezy pneumatiky, ktoré boli vyrobené z gumy odolnej voči teplotám, ktorá si zachováva svoju pružnosť v podmienkach dokonca pod nulou, čo je oveľa efektívnejšie pri uchopení povrchu vozovky. To sa dosiahne tým, že sa do zmesi gumy pridá väčšie množstvo kremíka, čo znižuje jeho pružnosť pri chladnejších teplotách.

pneumatiky na auta
Verte, alebo nie, zimné pneumatiky skutočne pracujú tým, že zhromažďujú sneh v ich drážkach, čo poskytuje lepšiu priľahlosť na zamrznutých cestách, ako letné pneumatiky. Výsledkom je, že zimné pneumatiky majú na svojom povrchu väčšie množstvo drážok ako štandardná letná pneumatika a tieto drážky majú tendenciu byť hlbšie a širšie.