Začínate so SEO? Pozor na internetové fóra !


Podnikanie / Sobota, 17 srpna, 2019

SEO Seolight, teda optimalizácia pre vyhľadávače, sa môže na prvý pohľad javiť ako vec, ktorú hravo zvládnete urobiť i sami po večeroch. Skúsila som to a môžem zodpovedne povedať, že to ak úplne nie je. V nasledujúcich riadkoch sa chcem venovať hlavne jednej veľmi dôležitej časti optimalizácie, a to spätným odkazom. Keď som sa totiž v začiatkoch môjho optimalizovania snažila zistiť, ako to urobiť čo najlepšie, mnohí mi radili, že sa mám prihlásiť do čo najväčšieho počtu internetových fór a odkazy umiestňovať do komentárov. Moja rad pre vás znie, zabudnite na takúto hlúposť. Dať, sa to dá, no naozaj vo veľmi miernom rozsahu. To znamená, že odkazy do komentárov môžete umiestniť tak raz za mesiac a hlavne musíte nájsť tie správne. Má to vak i iné úskalia. Moje skúsenosti sa pokúsim zhrnúť do niekoľkých bodovChlapec za počítačom obklopený symbolmi facebook, instagram, google, twitter atď..jpg

  1. Na mnohých internetových fórach vám bude akýkoľvek dokaz v komentári zmazaný automaticky. Tieto stránky sa jednoducho chránia proti tomu, aby ste si u nich riešili zadarmo svoju optimalizáciu.
  2. Zmazanie odkazu je tým lepším prípadom. Ak sa totiž odkaz pokúsite do komentáru vložiť opäť, s najväčšou pravdepodobnosťou, vám bude vymazaný váš účet.
  3. Jediná šanca, ako dosiahnuť to, aby vám takéto komentáre zmazané neboli je, že budete na danom fóre registrovaný naozaj dlhú dobu ( minimálne pol roka) a budete sa naozaj aktívne zapájať do všetkých diskusií. Vaše komentáre musia byť k veci, musíte sa vyjadrovať k rôznym témam a ak vám niekto položí otázku, musíte byť iniciatívni. Taktiež musíte raz za čas odkazovať aj na iné stránky, ako je tá vaša. Čím pestrejšie komentáre, teda v rámci odkazov, tým lepšie.

Farebné postavičky s čiernymi bublinami nad hlavami.jpg

  1. Musíte si nájsť vhodné fóra. To znamená, že ak máte v pláne propagovať stránku so svadobnými šatami, musíte si nájsť stránky, na ktorých sa diskutujúci venujú takýmto témam. Ak by ste totiž odkazy umiestnili na fórum o motorkách, neboli by s tým spokojní užívatelia, prevádzkovatelia webu a dokonca ani internetové vyhľadávače.