Moto prilby a stručný výber toho najlepšieho, čo ponúka dnešný trh


Podnikanie / Pátek, 25 října, 2019

Ak sa chcete zamerať na výber kvalitnej prilby, ktorá by však takisto vyhovovala vašim požiadavkám a typu jazdy, v súčasnosti máte na výber skutočne pestrú ponuku. Niekoľko odlišných prevedení, cenových kategórií a výrobcov, respektíve značiek. Preto skúsme výber trošku zúžiť a zamerajme sa na populárnu voľbu- odklápacie prilby. Z tejto kategórie sa následne môžeme pozrieť na niekoľko kvalitných a na základe viacerých recenzií odporučených možností vo forme konkrétnych modelov. Väčšinou ide o modely známych značiek schuberth helmets alebo LS2 či NOLAN, po ktorých siahajú takisto profesionálni jazdci. V takýchto prípadoch je prakticky totožná vysoká úroveň bezpečia pri všetkých produktoch.
Schuberth C4 (Pro Swipe)Motorkár s prilbou na hlave.jpg
Ide o výklopný model, ktorý ocenia nielen jazdci na športovom okruhu, ale rovnako poteší víkendového motorkára, ktorý však požaduje plnohodnotný komfort, pohodlie a súčasnú technologickú výbavu. Vo všetkých spomenutých smeroch je tento typ správnou voľbou.
Rovnako vravíme o spoľahlivej možnosti v prípadoch jazdy vyššou rýchlosťou, ale tiež z hľadiska dlhšej trasy, kedy šikovné odklápanie v prednej časti tváre rozhodne príde vhod. Za zmienku takisto stojí kvalitná akustika, ale tiež technologická výbava ako reproduktory, mikrofón, či bluetooth anténa (na ktorú sa dá nadviazať tiež rádiové spojenie).
Z komfortného hľadiska spomeňme tiež výbornú cirkuláciu vzduchu, vyberateľnú podšívku (ktorá sa dá oprať) a samozrejme slnečnú clonu.Motorkár, jazdca na ceste.jpg
LS2 FF313 Vortex (Solid Carbon)
Pri tomto modeli opäť vravíme o kategórii špičkovej kvality, ktorá rozhodne nezaostáva v bezpečnostnom ani komfortnom bode.
Materiál je vysoko odolný, škrupina navyše disponuje reflexnými prvkami. Disponuje ľahko vyberateľným bradovým spojlerom (Chin Courtain) a integrovanou slnečnou clonou.
Nolan N104 Absolute Special
Ak sa radíte k jazdcom s najnáročnejšími nárokmi, táto voľba vás nesklame. Vyklápanie s možnosťou zamknutia, ľahko vyberateľné plexi a systém Pinlock, dostatok komfortného miesta. Slnečná clona a vyberateľné čalúnenie sú tým pravým dôvodom.