Skontrolujte svojho doktora


Nezařazené / Sobota, 25 května, 2019

Už dávno nie sú ľudia takí bezbranní ako tomu bolo za čias našich starých mám. Vtedy sa museli spoliehať len na seba a na názor doktora. Ten mal často rovnakú úctu ako farár, ktorý dáva rozhrešenie. Aj preto sa mnohé nehody a podvody nedali zistiť. A čo viac. Nikomu by ani nenapadlo, žeby také vážené osoby mohli na svojich pacientoch zarábať.
Čím viac sú si ľudia bližší, tým viac sa dokážu navzájom informovať. Najprv túto funkciu plnilo rádio, neskôr televízia, až to dospelo do štádia internetu, kde nájdete naozaj všetko. Dá sa teda zistiť, čo lekári naozaj predpisujú pacientom a koľko stojí jedno vyšetrenie, ktoré si účtujú od poisťovní?
Ony samotné, či už štátna alebo súkromné, prišli na to, že potrebujú pomoc od poistencov, pretože pre množstvo vyšetrení nie je možné všetko skontrolovať. A predsa, vy máte najlepší prehľad, pretože sami ste lekára navštívili.

frekvence.jpg

Ako na to?

Poisťovne už dávno majú vlastné webové stránky, ktoré sú funkčné a dôležité aj pre občanov. Každý jeden sa môže zaregistrovať. Jediné čo potrebujete je e-mailová adresa. Hneď po tom, ako zadáte na stránke svoje osobné údaje, vám bude zaslaná karta, prostredníctvom ktorej sa budete môcť prihlásiť. Do čoho vlastne? Do výpisu vašich ošetrení hradených zdravotnou spoločnosťou.

lékař.jpg

Čiže súkromné vyšetrenie, ktoré pacienti požadujú pre ich diskrétnosť a sami si ich platia, tam nebude. Okrem všeobecných informácií, kedy ste boli naposledy na prehliadke u zubára, gynekológa alebo všeobecného odborníka, sa tu dostanete k informáciám, ktoré by mali potvrdiť, čo všetko vám predpísal a kedy ste ho navštívili. Tí starší, ktorí nemusia počítač ani používať sa tam tiež ocitnú. Musia totiž dokladovať vašu návštevu. A to všetko cez webovú sieť, bez dlhších čakacích dôb či vybavovania, ktoré by vám zabralo dlhý čas. Nemusíte sa báť a požiadajte o to, aby ste si mohli overiť všetky zdravotnícke zákroky.