S čím vám poradí a pomôže slovenský architekt?


Dom a záhrada / Sobota, 26 června, 2021

Čo vlastne očakávame od nášho bývania? Áno, v prvom rade sú to tie základné potreby- súkromie a komfort, lenže to nie je všetko. Veľa ľudí totiž vsádza aj na určitú estetiku a originálny štýl svojho interiéru a exteriéru, či dokonca na originálny štýl celej stavby. Skrátka väčšina ľudí má predstavu, v akom dome a v akých priestoroch by chceli bývať, majú v tomto smere nejaký svoj vkus a vysnívané predstavy. A tie sa môžu stať skutočnosťou, pretože funkčné podklady im dodá slovensky architekt MarekUhliarik.sk.

Spolupráca s architektom má nepopierateľnú výhodu práve v tom, že vďaka jeho návrhom a plánom môžete bývať vo svojom dome snov, minimálne v dome či priestoroch, ktoré budú originálne či budú nasledovať nejaké zaujímavé trendy. Skrátka sa vyhnete gýčovému či neforemnému bývaniu. V neposlednom rade vám odborník vie poradiť, kde a ako by sa dalo ušetriť na nákladoch a napr. ako navrhnúť energeticky úspornejšie priestory, v ktorých by sa dalo napr. pravidelne šetriť za vykurovanie. A nielen to.

rodinný dom, záhrada

Uveďme si niekoľko podstatných pozitív, ktoré prináša spolupráca s architektom:

Ako prvé nás napadne, že odborné architektonické služby nám ponúkajú možnosť prispôsobiť naše vysnívané predstavy o bývaní do reality. Alebo si vybrať konkrétny štýl z portfólia projektov, ktorý by sa najlepšie prispôsoboval nášmu vkusu. Potom sú to ale aj rôzne chytré detaily, čo by pri úpravách bežného laika zrejme nenapadli. Mnohé veci sa dajú domyslieť k dokonalosti. Napríklad úspora miesta, úspora energií, úspora nákladov pri stavbe či rekonštrukcii, správna orientácia k svetovým stranám, atď.

Za asistencie interiérového architekta zas dokážete prehľadnejšie skombinovať estetiku a dizajn bývania- symbiózu farieb, vhodný výber a umiestnenie nábytku.

štýl bývania

Nie sú však všetci architekti rovnakí

  • A to platí najmä z hľadiska štýlu ich projektov, musíte si prezrieť ich portfóliá. Hoci nájdete „ľudských“ architektov, čo sa vám budú snažiť vyhovieť, no aj tí majú svoj špecifický štýl a tento nemôžu kvôli jednému zákazníkovi od základov meniť.