Po planéte na skvelej palete


Produkty / Pondělí, 23 května, 2022

Ako dlho vydrží drevená paleta? To sa nedá povedať jednoznačne, ale keď sa o ňu staráte, lakujete ju, skladujete na suchom mieste, určite vám bude slúžiť dlho. Povedzme si ale úprimne, kto by mal čas na údržbu palety. Poznáte vôbec niekoho, kto by to robil pravidelne. Alebo aspoň raz za život? Každý deň na svojej palete, alebo paletách, prenesiete tony tovaru. Na konci pracovnej doby ste rád, že máte vyskladnené všetko, čo malo v ten deň odísť a stav vašich paliet je to posledné, čo by vás trápilo. Potom sa z ničoho nič paleta zlomí, buď pod vplyvom hniloby, ktorá narušila je štruktúru alebo únavou materiálu.

Paleta s perforovanou základňou

Prípadne klince, ktoré ju držia pokope zhrdzavejú a už neplnia svoj účel (nehovoriac o tom, že hrozí nakazenie tetanom, keď hrdzavý kus klinca poškriabe kožu). Vy ste zrazu postavený pred situáciu, kedy máte tovar, ale nemáte ho na čom preniesť. Čas beží a vy si uvedomujete, že aj taká malichernosť ako poškodená paleta, vám vie skomplikovať deň a naplniť ho stresom, ktorý nepotrebujete. Budete si vyčítať, že ste svojej palete, alebo paletám nevenoval viac času a údržby? Môžete, ale faktom je, že by ste bol asi prvým, kto by to robil. Väčšina ľudí jednoducho kúpi nové palety. Je to riešenie, ale zároveň je to náklad. Lenže, kto chce zvyšovať svoje náklady, keď nemusí. Prečo si nekúpiť paletu, ktorá veľa vydrží, ľahko sa čistí, je pevná, ale zároveň ľahká?

Paleta s lyžinami

Prečo sa nepozrieť na výber plastových paliet na trativod Schoeller Allibert. Môžete si vybrať palety v rôznych variantoch, na rôzne účely, a pritom nezáleží, či potrebujete niečo preniesť k príbuznému, ktorý býva vo vedľajšej ulici, alebo efektívne naplniť kontajner, ktorý bude putovať loďou až na druhú stranu sveta. Stačí ich kontaktovať a dohodnúť sa na palete, ktorú potrebujete a ktorá vám bude slúžiť ešte veľmi dlho.