KDE NAKÚPIŤ INVESTIČNÉ MINCE (3 NAJZNÁMEJŠIE MINCOVNE)


Financie / Pátek, 30 března, 2018


V oblasti kde sa točia drahé kovy je dôvera dôležitá. Preto ak chcete vlastniť akékoľvek zlato alebo striebro malo by pochádzať medzinárodne uznávaných a renomovaných mincovní.

zlaté karty
 
Mincovňa Spojených štátov (US Mint)
Mincovňa je jedna z najstarších na svete, bola založená v roku 1792 po prijatí zákona o minciach, ktorý stanovil a štandardizoval dolár ako menovú jednotku krajiny.  V súčasnosti má mincovňa 6 pobočiek, z ktorých centrála sa nachádza vo Washingtone.
 
V mincovni sa razí široká škála mincí z drahých kovov, zlaté pamätné mince a kongresové medaile.
Medzi najznámejšie mince patria: zlatý orol (American Eagle), dvojitý zlatý orol (American Double Eagle) a zlatý bizón (American Buffalo).

medaile
 
Kanadská kráľovská mincovňa (Royal Canadian Mint)
Mincovňa pôvodne vznikla ako pobočka Britskej kráľovskej mincovne, ktorá sa nachádzala v Ottawe počas ťažby zlata v Yukone a Britskej Kolumbii. Mincovňa je tiež zapísaná v Guinnesovej knihe rekordov keď v roku 2007 vyrobila najväčšiu mincu na svete o váhe 100kg a s nominálnou hodnotou 1 milión dolárov.
 
Najznámejšia minca, ktorá ju preslávila vo svete je minca s javorovým listom (Canadian Maple Leaf). Razí sa v rôznych hmotnostiach-unciach, striebornej, zlatej, platinovej aj paládiovej verzii.
 
Austrálska mincovňa v Perthe (Perth Mint)
Investori aj zberatelia si môžu zo 100% istotou zakúpiť produkty tejto mincovne. Prísne kvalitatívne normy zabezpečujú, že každá minca a tehlička je vyrobená podľa presných špecifikácií hmotnosti a čistoty. Niektoré druhy mincí sú tak čisto spracované, že sa rovnajú kvalite „proof“.

broušení
 
Mincovňa razí hlavne zlaté a strieborné mince s motívmi zvierat špecifických pre Austráliu ako je kengura (Kangaroo), koala (Koala) či kokabura (Kookaburra).
 
Najznámejšie mince z tejto mincovne súlunárne série mincí, ktoré sa razia podľa čínskeho kalendára a iba v obmedzených nákladoch pre celý svet. Preto sú veľmi vhodnou investíciou vďaka svojej výnimočnosti.