Balónové umenie


Hobby / Neděle, 9 září, 2018

Pamätáte si na tie dni, kedy ste mohli ísť karneval, jesť nejaký popcorn a hotdog, mohli ste jazdiť na horskej dráhe, hrať nejaké hry a pozerať sa na zábavných klaunov, kúpiť si desiatky nafúknutých balónov do krásnych tvarov, ktoré by ste nosili so sebou počas prechádzky vonku alebo ste si ich vzali domov? Dnes sa balónové umenie alebo modelovanie nielen používa pre zábavu detí, ale aj na to, aby upútalo pozornosť dospelých na rôznych podujatiach. Je to lukratívny obchod, ktorý prekvitá bez toho, aby sme si to vôbec všimli.

balonky

Dlho predtým, než sa vytvoril latex, aby sa vytvorili balóniky, bol spôsob, ako tieto úžasné zázraky vyrábať. V európskych regiónoch boli močové mechúre, črevá a dokonca aj žalúdky zvierat dostatočne tenké na to, aby sa nafúkli a používali ich na zábavu.
Počas začiatku 18. storočia profesor Michael Faraday experimentoval s plynom a surovou gumou, keď náhle vytvoril balón vyrobený z gumy. Jeho práca bola pravdepodobne prvá, ktorá sa pripojila k balónikom s héliom, keď si uchovával poznámky o tom, na čom pracoval.

balonky srdce

Už v roku 1889 boli v Spojených štátoch zakúpené prvé balóny. Je dôležité poznamenať, že tieto balóny v skutočnosti neboli navrhnuté v USA, ale v skutočnosti sa z veľkej časti dovážali z krajín ako Belgicko a za primeranú cenu. Vo všeobecnosti by to stálo okolo štyroch centov alebo štyridsať centov za tucet.
Výroba balónov v USA začala okolo roku 1907 spoločnosťou Anderson Rubber Company v Akronu, Ohio. Prvá zaznamenaná zmena tvaru balónika bola 1912, kedy namiesto toho, aby bol balónik s guľatým tvarom, boli vyrobené dlhé v tvare cigariet. To bolo v skutočnosti kvôli úsiliu jedného pána Harryho Rossa Gilla, ktorý sa stal zakladateľom národných výrobkov z latexovej gumy Ashland, Ohio.
V roku 1931 Neil Tillotson urobil prvé nové tvary a stlačené balóny. Pred tým boli balóny vyrobené rozpúšťadlom rozpustenou gumou porovnateľnou s gumovým cementom. Gumová spoločnosť, ktorú založil, je doteraz v prevádzke.