Začnite jazdiť


Auto moto / Neděle, 6 ledna, 2019

Veľa ľudí si za posledné roky začalo robiť vodičský kurz a následne získali vodičský preukaz. Je to náročný proces, najmä pre tých, ktorý z toho majú strach. Celý proces získania vodičského preukazu je dostatočne náročný a vyžaduje si dávku energie, odhodlania a učenia sa. No po spravení skúšok, nás čaká oveľa ťažšia vec a to začať jazdiť. Je to predsa prirodzené urobíme si kurz, naučíme sa jazdiť a je to. No v realite to vyzerá úplne inak.

volant

Na vlastnej koži som si celý tento proces vyskúšala a viem, že to nie je vôbec jednoduché. Síce som po dlhom čase vodičský preukaz konečne získala, no premohol ma strach a jazdiť som nezačala. Uvedomovala som si zodpovednosť, ktorú pri šoférovaní mám a premohla ma panika a nechuť. Trvalo dva roky kým som sa znovu odhodlala sadnúť si za volant a šoférovať.

palubka

Ak v sebe máte zakorenený strach, je dobré dať si čas a počkať kým na to budete pripravený. Nie je potrebné nútiť sa do vecí, ktoré nechceme a pri ktorých sa necítime komfortne. Sama som zistila, že ak budeme pripravený zistíme to. Jednoducho príde deň a začneme jazdiť. Sami od seba, bez prehovárania a nútenia sa do toho.

ulice

Po dlhom čase som cítila, že som konečne pripravená a začala som. Bol to skvelý pocit a vedela som, že už viac nemám strach. Je dobré začať jazdiť a nevzdávať sa po prvých neúspešných pokusoch. Nie všetko ide hneď a je to hlavne o tréningu. Postupom času si na to navykneme a berieme to ako súčasť nášho života. Je to bežná vec ako keď ráno vstaneme a zalejeme si kávu. Stane sa z toho rutina.
Začnite jazdiť. Prekonajte sa. Nebojte sa a sadnite si za volant vášho auta. Uvidíte, že je to skvelý pocit a budete sa cítiť dobre. Najhoršie sú prvé jazdy, kým si osvojíme isté zvyky a pravidlá cestnej premávky. Zvykneme si reagovať pohotovo a prestaneme sa báť. Len smelo do toho!