Ako dosiahnuť aby sa dieťa viac hýbalo, viac športovalo?


Šport / Úterý, 15 ledna, 2019

Všetci ľudia, ktorí cvičia určite vedia aký má šport vplyv pre zdravie človeka. Takže určite je vhodné aby športovali aj deti. Možno ste uvažovali nad tým, ako ich k tomu priviesť a zariadiť aby športovali radi a nie len z donútenia?

brusle

Choďte im príkladom
 
Určite viete, že mnoho detí opakuje veľa vecí po svojich rodičoch. Preto ak chcete, aby vaše dieťa športovalo, určite bude vhodné keď im pôjdete príkladom. Úplne postačí keď sa budete často prechádzať, alebo zoberiete bicykle a pôjdete na cyklo výlet. Deti budú mať krásny príklad a vy s nimi budete tráviť viac času. Takže to bude prínosné aj pre vás.
 
Nájdite vhodnú aktivitu
Tento krok je veľmi dôležitý. Aby dieťa nebolo hneď od začiatku znechutené, musíte nájsť aktivitu, ktorá ho bude baviť. Veľmi obľúbené sú loptové hry, bicykel alebo korčule. Všímajte si vaše dieťa, k čomu má vzťah a nebojte sa skúsiť s nim viac druhov športovej aktivity. Možno budete milo prekvapení, ktorá sa mu zapáči.
 
Podporujte ho
Dieťa tiež potrebuje niekedy motivovať. Podporujte ho v akomkoľvek športe, ktorý si vyberie. Nenúťte ho aby bolo niečim iným. Vy by ste možno chceli mať doma futbalistu ale vaše dieťa potajomky možno túži byť tanečníkom. Veľa rodičov robí túto chybu, potom je dieťa zbytočne frustrované.  Podporujte ho vo všetkom, pre čo sa rozhodne. Veď najdôležitejšie je, že ho to baví a že má pravidelný pohyb.

balet
 
 
Nájdite niekoho, kto mu pomôže
Vhodnou voľbou sú rôzne krúžky v škole alebo športové či iné kluby. Dieťa tu pohyb vykonáva pod dozorom. Postupne, každým tréningom sa zlepšuje v danej aktivite. Taktiež je s ostatnými deťmi, takže sa vyvíja aj spoločensky. Učí sa tolerancií a spolupráci s ostatnými deťmi. To je tiež veľké pozitívum pre jeho rozvoj.
 
Keď bude pohyb vaše dieťa baviť má veľký predpoklad, že bude športovať aj v dospelosti. A možno to niekedy dotiahne na profesionálnu úroveň. Musíte ho podporovať už od úplného detstva a ísť mu príkladom.