Väčšia svietivosť


Produkty / Pondělí, 24 dubna, 2017

V prvom rade je nutné si zvoliť, ktorý z typov rgd led pásů budete chcieť zakúpiť. Diódové výrobky 300SMD majú 2 × väčšie svietivosť než 150SMD. Ak si naozaj nie ste istí, ktorý takýto doplnok do bytu zvoliť, môžete navštíviť náš niektorú špecializovanú predajňu, kde Vám ich radi ukážu a celkom iste tiež radi poradia. Na druhú stranu väčšina diódových ovládačov umožňuje svetlo utlmovať, preto je možné zakúpiť silnejší diódový prúžok 300SMD a v prípade potreby svetlo potom utlmiť.

spirála

Vyberáme zdroj

Voľba napájacieho zdroja je veľmi dôležitá. Pre dlhodobú prevádzku je nutné zvoliť napájací zdroj s dostatočným vysokým výstupným výkonom a vo vhodnom prevedení. Ako silný zdroj potrebujete, vypočítate veľmi ľahko. Pri každom takéhoto výrobku je uvedený príkon na meter. Po vybraní dĺžky vášho diódového svetla jednoducho vynásobíte príkon × dĺžka prúžku. Odporúča sa u týchto zdrojov vždy počítať aspoň s 10-15% rezervou oproti príkonu svetelného zdroja. Ak vyjde vám napríklad príkon týchto diódových zdrojov 48 W, je nutné zvoliť 60 W zdroj, nie 50 W zdroj.

Ovládač pre diódové zdroje

Pre zmeny farieb, programov a podobne je nutné u diódových zdrojov zakúpiť ovládač.Ovládače môžeme rozdeliť napríklad podľa prenosu signálu na infračervené ovládanie a rádiový a manuálne.Manuálne ovládanie nemá diaľkový ovládač. Zakúpite Ak ovládač s infračerveným ovládaním, je nutné vždy pri ovládaní mieriť na viditeľné čidlo, ktoré je súčasťou prijímača ovládacie sady. Ovládače s infračerveným signálom neodporúčame k televíziám, pretože môžu komunikovať s TV ovládačom.

světla

Ak zvolíte ovládanie cez rádiový signál, nie je nutná priama viditeľnosť. Možno teda prijímač schovať napríklad do skrinky, za televíziu a podobne. Každý ovládač má maximálne zaťaženie, ktoré určuje, koľko diódových prúžkov je možno na tento ovládač zapojiť. Nestačí ak vám výkon existujúceho ovládača alebo napríklad potrebujete predĺžiť vetvu osvetlenia, možno použiť zosilňovač signálu a získať tým ďalší potrebný výkon bez použitia ďalšieho ovládača.