Slovenský hokej dostane o chvíľu príležitosť, napraviť posledné fiasko


Šport / Středa, 14 února, 2018


Už sa nám pomaly ale isto blíži Nemecký pohár v ľadovom hokeji. Ako je na tom naša reprezentácia? Sme pripravení? S akou zostavou môžeme počítať? Tieto odpovede a ešte viac sa dočítate v článku nižšie.
Čo je však ešte podstatejšie, je fakt, že Nemecký pohár je v podstate len takou previerkou pred hlavným podujatím, akým sú Zimné olympíjske hry. Našich chlapcov sme zverili do rúk ostrieľanému trénerovi, kanadského pôvodu. Kanada je kolískou hokeja a teda dúfajme, že tento krok nás posunie oveľa vyššie.
hokejový turnaj
Konkrétne sa jedná o 66 ročného Craiga Ramsayho. Aj napriek tomu však treba rátať s tvrdým bojom, pretože aj konkurencia je tohto ruku tvrdá takisto. Domáce Nemecko, USA, Rusko. Čo viac dodať? Domáci Nemci na posledných MS ukázali, že konečne našli cestu k úspechu. Oproti minulým rokom boli na oveľa nebezpečnejšej úrovni. Zvolili agresívnejší štýl hry, kedy stretnutie s nimi bolí a protivníci pociťujú rešpekt. No vyzerá to tak, že tento štýl konečne Nemecku vyhovuje a začína sa jednať o súperov, ktorí sú na podstatne vyššej úrovni, než boli doteraz. Hráči USA sú vychovávaní hokejom, ktorý je na úrovni AHL, či NHL. Majú v sebe vysoký potenciál. Pokiaľ hľadáte v hokeji eleganciu, dokonalosť, korčuliarsku zdatnosť a rýchlosť, Rusko je tím, ktorý týmito vlastnosťami disponuje.
olympijské kruhy
Slovenský tím
použije taktiku, kedy na Nemecký pohár príde veľa hráčov, ktorí budú v reprezentácii nováčikmi. Podľa toho, ako sa predvedú na Nemeckom pohári sa určí, kto bude pokračovať aj na zimnej olympiáde v Nórsku, ktorej všetci kladú väčší význam. Väčší význam jej kladie i konkurencia, takže na Nemeckom pohári treba rátať s tým, že takmer žiadne hviezdy z NHL nezbadáme. Zrejme v každom tíme dostanú príležitosť poväčšinou tí najmladší, aby nabrali skúsenosti z reprezentácie. O niečo starší hokejisti, ktorých už radíme k hviezdam, sa šetria až na olympiádu a toho sú si vedomí aj tréneri, i generálni manažéri.
Zostava SR na Nemecký pohár
Brankári:Laco, Čiliak , Rybár /Patrik/, Obrana: Romančík, Čerešňák, Gernát, Čajkovský, Mikuš, Ďaloga, Baranka, Valach, Útok: Haščák, Bakoš, Cingel, Tybor, Marcinko, Olvecký, Bubela, Lamper, Krištof, Sukeľ, Sádecký, Hecl, Bezúch