Pôžička na exotickú dovolenku. Áno alebo nie?


Financie / Pátek, 10 srpna, 2018

Láka vás dovolenka v exotickej a vzdialenej krajine? Myslím, že určite áno, ale pokiaľ by ste si mali kvôli nej zobrať pôžičku, zrejme by neišlo o zodpovedný a rozumný spôsob financovania. Pôžička je dnes dostupná takmer komukoľvek a k čomukoľvek, ale myslím si a nie som sám, že týmto spôsobom by sme sa mali zadlžiť jedine v situáciách, ktoré sú pre náš život a našu budúcnosť skutočne potrebné. A ruku na srdce, luxusná dovolenka na Jadrane alebo v Egypte k týmto veciam nepatrí. Tým však určite nechcem povedať, že by sme mali hniť doma v kresle, ale predsa exituje veľmi veľa iných a hlavne lacnejších alternatív, ktoré si pôžičku nežiadajú.

pláž

Mali by sme najskôr zvážiť fakt, že práve pôžičky sú jedným z hlavných dôvodov nepriaznivej finančnej situácie viacerých rodín (nielen) na Slovensku. Zadarmo vám nikto nič nedá, pôžičky sú predsa nástrojom k obohateniu ich poskytovateľa, to je myslím logické a treba si to uvedomiť vopred. Zostať uviazaní na reťazi kvôli pár týždňom stráveným v exotike sa určite neoplatí. Po tomto čase sa následne vrátite do hnusnej reality úrokov, kde brat nepozná brata. Preto som aj ja toho názoru, že pôžička by sa mala týkať maximálne vecí, ktoré sú a budú potrebné pre náš každodenný život na dlhšiu dobu, má ísť skôr o investovanie do budúcnosti a financovanie dôležitejších, zmysluplnejších vecí.

pobřeží

Ak taká vo vašom živote momentálne nie je, buďte len radi, že pôžičku nepotrebujete.
Pôžičky nejedenkrát vedú k exekúcii a tá sa v podstate môže stať súčasťou i poctivého človeka, ktorý však zo dňa na deň prestane disponovať potrebným kapitálom k ich splateniu, dnes sa to môže stať veľmi ľahko a to najmä ľuďom, ktorí sú ľahkomyseľní a rozmýšľajú štýlom, aký som načrtol na začiatku. Zobrať si pôžičku práve na luxusnú dovolenku je tak z viacerých strán považované za finančnú nezodpovednosť a to predovšetkým vtedy, ak o ňu za týmto účelom požiada rodina s nižším či priemerným príjmom.