Móda ako originalita


Móda / Pondělí, 25 prosince, 2017


Z každej strany môžete počúvať len to, že musíte byť iný. Že musíte veriť tomu, kto ste, ale ak sa chcete predať, musíte v niečom vynikať. Čo však znamená to, že budete iný? O čom to má byť? A keď sa všetci snažíme byť iní, nebudeme v konečnom dôsledku aj tak všetci rovnakí? To sú úvahy, ktoré si môžete dávať každý deň, no aj tak nemusíte prísť na niečo konkrétne. Napriek tomu si musíte uvedomiť to, že to tak funguje naozaj úplne všade. A dokonca aj v móde, napriek tomu, že sa tomu mnohí z nás priam urputne bránia. Móde sa však nesmiete brániť. Móde sa dá iba podľahnúť.
krajkové šaty
Dostali sme sa do doby, kedy je moderné úplne všetko, všimli ste si to? Nezáleží na tom, čo si kto na seba navlečie, podstatné je, že to dobre vyzerá a to ostatné je už úplne vedľajšie. Keď chcete vyniknúť, je veľmi dôležité, aby ste boli iný. No záleží aj na tom, v ktorej krajine sa nachádzate. Rozdielne mentality sú niečo, s čím sa stretávame pravidelne, pretože nielen každá krajina je iná, ale aj každé mesto, do ktorého pôjdete. Čo si teda myslíte o dnešnej móde? A má vôbec nejaké hranice, ktoré už sú naozaj cez čiaru?
mladá míšenka
Na módnych prehliadkach môžete vidieť skutočne čokoľvek. Môžete vidieť niečo neuveriteľne krásne, no na druhej strane sa stretnete aj s tým, že sa vám možno bude obracať žalúdok. Preto sa vždy vyskytne otázka či je to nutné. Či musíme za každú cenu vytŕčať. Predsa len, môžete sa pekne obliecť aj bez toho, aby ste si na seba navliekli niečo kontroverzné. Kam až je schopná móda zájsť? Povedzme si však úprimne, nie je to len o móde, je to hlavne o jej predstaviteľoch. Práve oni sa navzájom predbehujú, a to je dôvod, prečo aj ľudia nemajú šajnu, čo by so sebou mali robiť. Nemáte aspoň vy ten pocit? Móda dokáže byť naozaj krásna. No zároveň aj veľmi ofenzívna, ba priam až nevhodná. Čo však už naozaj nie je vhodné?