LED žiarovky v tvare klasických žiaroviek


Produkty / Pondělí, 18 října, 2021

Keď obľubujete klasiku, ale chceli by ste predsa len byť trošku modernejší a šetrnejší voči životnému prostredie, výmena klasických žiaroviek za tie LED-kové by mala byť samozrejmosťou. V prípade, že sa vám nepáčia novodobé tvary žiaroviek, LED pásy a iné štýlové svetlá, LED žiarovky E27 vás určite potešia. Tieto druhy svetiel majú totiž presne taký istý guľatý tvar ako typické sklenené retro žiarovky, ale kúpiť viete aj rôzne iné.

LED žiarovka

Ako sme už spomínali, LED osvetlenie oproti bežným žiarovkám, má oveľa dlhšiu trvácnosť, intenzívnejšiu svetelnosť, nemá v sebe žiadne jedovaté a nezdravé častice (ortuť, UV žiarenie, atď.), zapína sa okamžite bez nepríjemného poblikávania, či dokonca jeho používaním po nejakej dobe dokážete začať šetriť peniaze, ktoré ste investovali na zaplatenie elektrickej energie. Vyberať môžete podobne ako pri klasických žiarovkách, z bielych odtieňov a to podľa teploty – neutrálna biela, teplá biela alebo studená biela. Najčastejšie používaná je práve neutrálna biela, avšak ak by ste mali záujem, viete na trhu zohnať duálne LED žiarovky, ktoré dokážu prechádzať z jedného teplotného odtieňu bielej do iného. Nastaviť tak môžete presne takú bielu, akú práve potrebujete. Okrem toho sa predávajú LED žiarovky aj v iných farebnejších možnostiach a rozličných efektoch a ovládať ich môžete pomocou mobilnej aplikácie alebo diaľkového ovládača.

Vonkajšie LED žiarovky

LED žiarovky sú pomerne rezistentné voči podmienkam, aké môžu vzniknúť vo vonkajšom prostredí, hlavne čo sa týka dažďa, snehu, vetra, prachu, nečistôt a iných vecí, ktoré by klasické svetlo poškodili. Z toho dôvodu ich pokojne môžete použiť aj ako vonkajšie osvetlenie, ale dôležité je kontrolovať ich, či sa príliš neprehrievajú. Ak sa totiž od nich neodvádza teplo a LED žiarovka sa prehrieva, môže sa znížiť jej životnosť alebo sa môže dôjsť k jej zničeniu.