Postup pri predaji s.r.o.


Www / Středa, 1 září, 2021

Podnikanie je v dnešnom svete niečo, čo láka každého mladého či staršieho človeka. Vidina toho, že si budete sami sebe šéfom, že nebudete musieť len plniť rozkazy nadriadených a že môžete využiť svoju kreativitu a originalitu nápadov je skutočne skvelá a je jasné, že láka toľko ľudí. Je skvelé vlastniť niečo svoje, či už je to malý podnik na okraji mesta ako napríklad kaviareň alebo chcete rozbehnúť veľkú firmu v oblasti finančníctva. Je to len na vás. Je však veľmi dobré poznať všetky plusy aj mínusy podnikania, pretože to správny podnikateľ robí a je to veľmi dôležité.

noviny

No úplne prvým krokom je hlavne založenie alebo kúpa konkrétnej firmy. Je len na vás, ktorý spôsob si vyberiete, no existuje mnoho predaju s.r.o., kde si môžete kúpiť už fungujúcu firmu bez zbytočnej administratívy. Ide o spoločnosť s ručeným obmedzením, kde v prípade krachu ručíte len do výšky svojho majetku, čo je obrovskou výhodou. Na výber máte buď z novozaložených spoločností alebo spoločnosti s DPH alebo históriou. Na trhu nájdete aj české či dokonca maďarské firmy, no najviac je ich slovenských. Kúpa firmy stojí približne od 490 eur do niekoľko tisícok. Záleží od veľkosti firmy, jej cieľu a mnohých ďalších faktorov.

podnikatel

Medzi hlavné výhody kúpy firmy patrí napríklad to, že máte v cene aj virtuálne sídlo na tri mesiace bez poplatkov. Dôležité je aj to, že nemusíte platiť základné imanie, ktoré býva spravidla 5 000 eur.

Je jasné, že všetky ponúkané spoločnosti nemajú záväzky či dlhy, čiže sa nemusíte báť, že by ste boli oklamaní. Samozrejme, že kúpa s.r.o. ponúka aj ďalšie výhody, preto je dobré si o tom zistiť viac. Ak však máte dobrá originálny nápad a láka vás začať si niečo vlastné, potom je na čase začať s podnikaním či najskôr. Ak ste podnikavý typ, rozhodne vás to chytí a budete veľmi spokojní!