Eleganciu a luxus v interiéri dosiahnete použitím nerezu


Produkty / Sobota, 6 listopadu, 2021

Mnohé súčasné stavby sa vyznačujú výškou, ktorá je častokrát dosť závratná. Tieto výškové budovy však musia mať aj schodiská, ktoré prepájajú jednotlivé podlažia a ich súčasťou musí byť aj zábradlie. Na jeho výrobu sa využívajú rozličné materiály, no v súčasnosti sa do popredia dostal nerez, ktorý je kvalitný, má dlhú životnosť a pôsobí elegantne.

Nerez v mnohých polohách

Nerez je materiál vhodný na mnoho druhov výrobkov, má totiž vynikajúce vlastnosti a dokáže z každého interiéru vyčarovať vkusný a zaujímavý priestor. Je vhodný na kombináciu s inými materiálmi, napríklad s drevom alebo sklom, osvieži každý štýl architektúry, a to nielen novostavieb, ale aj starších budov. Schodiská však nie sú jediné, kde je nutnosť osadenia zábradlia, to si vyžaduje nerezove zabradlie aj balkón či terasa. Všade tam je zábradlie z nerezu zaujímavým a originálnym doplnkom s nádychom luxusu a elegancie.

Nerezové zábradlie je možné vyrobiť ako stĺpikové, ktoré tvorí nosná konštrukcia zo stĺpikov a priestor medzi nimi takisto vypĺňajú nerezové stĺpiky, zaujímavým však môže byť aj kombinácia nerezu a skla, kedy sklo tvorí výplň medzi stĺpikmi. Kotvenie oboch typov zábradlia je možné do podlahy zhora alebo zboku. Sklo sa používa bezpečnostné a farebné prevedenie má niekoľko variantov, od číreho cez matné, pieskované, s grafickou potlačou a podobne. V závislosti na jeho prevedení dokáže vytvoriť v interiéri prvok, ktorý bude stredobodom priestoru.

Stĺpikové zábradlie pri točitom schodisku

Najobľúbenejší materiál, nerez, si svoje postavenie získal vďaka vlastnostiam, medzi ktoré patrí dlhá životnosť s minimálnymi nákladmi na jeho ošetrovanie, pretože stačí ho iba pretrieť handrou a následne preleštiť, jeho elegantnému a luxusnému vzhľadu, praktickosti, nadčasovosti a dizajnovej všestrannosti. Pri jeho umiestňovaní však treba brať do úvahy, či bude v interiéri alebo vo vonkajšom prostredí a podľa toho použiť aj druh ocele, aby vydržala aj prípadné poveternostné vplyvy ako je mráz, slnečné žiarenie či vlhkosť. Správny výber zaručí dlhoročný nezmenený vzhľad a funkciu nerezového zábradlia.