Slovenská hviezda spod Vezuvu


Šport / Pátek, 23 února, 2018


Každému, kto aspoň trochu pozerá šport, ale aj tomu, koho šport veľmi nezaujíma, meno Marek Hamšík musí niečo hovoriť, taktiež jeho účes je poznávacím znamením aj pre tých, čo nie sú futbalu naklonený. Je to naša slovenská futbalová hviezda. Marek má 30 rokov a narodil sa v Banskej Bystrici. Je ženatý a má tri deti, z toho dvoch chlapcov a nedávno sa mu narodila dcéra Melissa.

tribuna

O tom, že je Marek veľký talent vie zrejme každý, má za sebou bohatú kariéru, hrával od detstva. O tom, že je Marek skutočne obľúbený svedčí aj fakt, že sedem ráz vyhral súťaž Futbalista roka. Takisto bol v roku 2013 označený za 8. najlepšieho hráča Európy. Bol kapitánom slovenského národného tímu. Reprezentoval Slovensko v takých významných momentoch ako boli MS v Juhoafrickej republike v roku 2010, či ME vo Francúzsku v roku 2016.

míč

Marek hráva na pozícii stredopoliara. Prvý klub, v ktorom hrával bol Jupie Podlavice. Neskôr hrával za slovenský Slovan Bratislava. V roku 2004 prestúpil do talianskej Brescie. Prelom jeho kariéry nastal v roku 2007, keď prestúpil do klubu SSC Neapol, ktorý hrá v talianskej Serii A. Môžeme to považovať za skutočný prelom jeho kariéry, nakoľko práve v tomto klube zažíva svoju najväčšiu slávu. Mareka pozná celé Taliansko, patrí tu medzi uznávaných futbalistov, avšak najväčšiu popularitu si užíva práve v meste pod Vezuvom – v Neapole, keďže je súčasťou klubu SSC Neapol dlhých 11 rokov. Keď ste niekedy navštívili alebo v budúcnosti plánujete navštíviť toto úžasné mesto, vtedy pochopíte ako veľmi je tu Marek populárny. Nenájdete neapolčana, ktorý by našu slovenskú hviezdu nepoznal, uctievajú ho tu skoro ako boha.

moře

Je to skutočne krásne, keď idete po ulici a z obchodov na vás pozerajú Marekove podobizne vo forme rôznych suvenírov, sošiek, plagátov a tričiek. O jeho obľúbenosti a hlavne talente svedčí aj fakt, že bol niekoľko krát zaradený medzi najlepšiu jedenástku Serie A. O Mareka viackrát prejavili záujem významné európske kluby ako napríklad Atletico Madrid a Chelsea. Napriek tomu Marek zostáva verný svojmu Neapolu, čo si uvedomujú aj neapolčania, vidia, že si stojí za svojim klubom a preto ešte viac obdivujú svojho Marechiara, ako ho zvyknú prezývať. Navyše Marek už v počte gólov za Neapol (117 gólov) prekonal aj slávneho Maradonu (115 gólov). Je tiež kapitánom tohto klubu a vedie ho skutočne dobre, keďže aj aktuálne sa stále prebieha s Juventus Turín o prvé miesto. Veríme teda, že sa Marekovi bude naďalej s jeho šťastným dresom č. 17 dariť minimálne tak ako doteraz a bude nám robiť dobré meno vo svete, pretože je to skutočný pán futbalista a zaslúži si obdiv.