Pravé slovenské, hrdo a srdcom


Nezařazené / Sobota, 27 července, 2019

Jednými z nich sú aj mladí ľudia, ktorí vytvorili internetový obchod s výrobkami, ktoré prezentujú naše Slovensko. Projekt  #praveslovenske prináša na náš trh vlastné produkty, ktoré podporujú osvetu slovenskej histórie a tradície. Ide o moderné a funkčné výrobky v oblasti módy, potravín či dizajnu, zabalené do darčekového balenia, pre potešenie Vás či Vašich blízkych.
Na každom jednom produkte, ktorý ponúkajú sa snažia vyobraziť niečo slovenské. Preto v ponuke nájdeme  od histórie a našich hradov, cez folklórne a ľudové ornamenty až po majestátne štíty našich hôr. Každý jeden výrobok je originálny a má niekoľko sérií, aby si mohol vybrať každý zákazník, či už podľa obľúbeného regiónu alebo podľa toho, čo je jeho srdcu blízke.suvernýr.jpg
Kúpou výrobku #praveslovenske podporíte zároveň aj ďalšie projekty napr. tvorím., ochutnaj., spoznaj., pravé slovenské.  Slúžia ako bezplatné portálové riešenia a prezentujú slovenské krásy, folklór, tradície ale i slovenské výrobky a slovenských výrobcov. Samotné produkty sú tvorené tak, aby pútavo prezentovali, to čo sa na Slovensku oplatí vidieť, navštíviť, spoznať a šíriť ďalej.
Zo širokej ponuky, ktorú tu nájdeme si vyberie každý. Zaujímavé sú najmä smaltové hrnčeky s motívmi krásy našich hôr, ktoré sa opäť vracajú do módy či už svojím vzhľadom alebo funkčnosťou. Pre všetky parádnice v ponuke nájdeme výrobky z kože ako kabelky, tašky. Alebo módne doplnky zo skla či keramiky. Pre pánov svojou zaujímavosťou vynikajú drevené motýliky a kožené príručné tašky.chaloupky.jpg
Do domácnosti, vnesú späť slovenské tradície, drevené výrobky, varešky, nádoby a misky alebo detské drevené hračky. Mladí slovenskí umelci sa vo všetkom nechávajú inšpirovať folklórom  a slovenskou tradíciou, a svoje nápady čerpajú najmä z histórie našich predkov a ich tradícií.
Hrdo a srdcom, preto lebo milujeme naše Slovensko a každý môže urobiť aspoň malý krok k zachovaniu jeho tradícií a podporiť mladých tvorcov a umelcov, v tom čo robia pre nás všetkých Slovákov.