Najlepší boxéri a najlepšie zápasy


Šport / Čtvrtek, 9 listopadu, 2017


Kto by už dnes nepoznal legendárny šport box. A ešte lepšia úvaha- Kto by nepoznal jeho najväčšie hviezdy, kedy už aj človek, ktorý sa o tento šport nezaujíma, pozná aspoň legendy, ktoré túto aktivitu a zábavu preslávili, minimálne podľa mena. Je to ozaj obdivuhodné, vydržať dlhé roky v ringu a to aj napriek tomu, že pri každom zápase musia očakávať, že nejaké tie rany do tváre a do hlavy dostanú. No víťazi musia byť ešte tvrdší a odolnejší.

box

•         Preto si myslím, že práve mená, ktorá v článku spomeniem, museli zniesť veľa bolesti, dlhé roky bolesti, no aj tak boli odolnejší než ich súperi a označenie najlepší si zaslúžia právom.

Hádam každý by sme chceli byť uznávaným a slávnym profesionálnym športovcom, o ktorých sa píše a čo viac, mali by sme veľa peňazí. Ale zamyslíme sa aj nad tou bolesťou a celoživotným tréningom a zápasmi? Určite to nemali ľahké a nemá na to každý. Ide predovšetkým aj o psychiku a silnú vôľu. Jedine tá dokáže zmierniť bolesť a prikázať človeku, aby sa vrátil do ringu späť. Preto sa pozrime na tieto osobnosti, ktoré sa športom box preslávili. Je ich veľa, no pokúsim sa vymenovať tých najlepších a vopred sa ospravedlňujem, ak pravdepodobne mnohých zabudnem spomenúť, tými menami by som totiž musel zaplniť viac, než len jeden článok.

Muhammad Ali, Sugar Ray Robinson, Mike Tyson, Rocky Marciano, Sonny Liston, Sugar Ray Leonard, Joe Louis, Joe Frazier, George Foreman, Evander Holyfield, Vladimir Klitschko, Vitali Klischko, Oscar de la Hoya, Roberto Durán, Manny Pacquiáo, Julio César Chávez, Floyd Mayweather Jr, Lennox Lewis, Thomas Hearns

boxování

•         Teraz trošku odbočím a pripomeniem najslávnejšie boxerské zápasy /možno ich nájsť i na Youtube/.
Muhammad Ali vs. Joe Frazier, Marvin Hagler vs. Thomas Hearns, Muhammad Ali vs. George Foreman, George Foreman vs. Ron Lyle, Julio Cesár Chávez vs. Meldrick Taylor, Sugar Ray Leonard vs. Thomas Hearns