Investícia do protipožiarnych dverí sa vyplatí.


Produkty / Neděle, 14 března, 2021

Protipožiarne dvere nie sú pre každú budovu luxusom, ale skôr nevyhnutnosťou. V komerčných budovách, priemyselných centrách, výrobných halách, či obchodných domoch si protipožiarne dvere vieme bežne predstaviť. Ťažšie je to už v bežných domoch, či bytoch. Nie každý pri výmene starých dverí a stavbe domu rozmýšľa nad osadením protipožiarnych dverí. Väčšinou volíme bežné, maximálne bezpečnostné vchodové dvere. Protipožiarne dvere by však mali byť súčasťou každej domácnosti, ktorá aspoň trochu myslí na svoju bezpečnosť a aj bezpečnosť okolia. Často môžeme vidieť pri požiaroch bytových domov, ako jednoducho sa požiar šíri z jedného bytu do celej budovy. A pritom zabrániť sa tomu dá úplne štandardne. Použitím protipožiarnych dverí. Tie síce vzniku požiaru nezabránia, ani ho nijakým spôsobom nezlikvidujú, majú ale schopnosť zabraňovať a spomaľovať jeho šíreniu.

Ohen

Protipožiarne dvere sú vyrábané v rôznych vyhotoveniach. Na základe použitého materiálu sa rozdeľujú dvere podľa toho, na akú dlhú dobu sú schopné zabrániť šíreniu ohňa, dymu alebo hluku. Tento čas je možné efektívne využiť na presun osôb do bezpečia, na zabezpečenie ďalšieho majetku a na privolanie požiarnikov. Oheň sa teda svojvoľne nebude šíriť do ďalších miestnosti a mimo bytu.

Poziarnici

Protipožiarne dvere by mali spĺňať určité štandardy bezpečnosti, preto nakupujte len od špecializovaných predajcov. Tým je aj stavebno-obchodná spoločnosť LMmont. Protipožiarne dvere cenník Lmmont.sk vám poskytnú na požiadanie a môžete zistiť, ktoré dvere sú pre vás vhodné materiálovo, konštrukčne a aj cenovo. Protipožiarne dvre od LMmont sa vyznačujú výnimočnými vlastnosťami kvality, bezpečnosti a odolnosti. Všetky ich produkty sú medzinárodne certifikované. Môžete si teda byť stopercentne istí, že kupujete len špičkový tovar prvotriednej kvality.