Ako zabrániť bolesti chrbta pri práci v záhrade


Nezařazené / Čtvrtek, 7 února, 2019

Akonáhle sa jar prejavuje okolo, väčšina z nás sa nemôže dočkať, až môžeme skočiť do záhrady a trochu si zašpiniť svoje ruky! Ak ste ako ja a milujete byť na záhrade a skúšate všetky rôzne nápady terénnej úpravy, aby sa moja záhrada len zelenala. Vyťahovanie burín, vykopávanie starých rastlín, kosenie trávy a orezávanie kríkov rozhodne nie je ľahká úloha. Verte tomu alebo nie, záhradníctvo je najčastejším zdrojom bolesti chrbta a krku počas teplejších mesiacov. Tak ako sa týmto bolestiam vyhneme bez toho, aby sme sa museli vzdať záhradníctva?

bolest zad

1. Zohrejte svoje telo
Dajte si poriadne do tela a dobre sa ponaťahujte ešte predtým, než chytíte hrable alebo lopatu. Dostaňte svoje končatiny do pohybu a zahrejte svoje telo tým, že urobíte nejaké ľahké cviky, behanie na mieste, skákanie cez prekážku a niektoré chrbtové naťahovania. Zohriatie je kľúčovým faktorom na zabránenie zraneniam počas záhradkárstva, preto sa uistite, že tento krok nevynecháte!

2. Chrbtový strečing
Ak chcete urobiť poriadny strečing chrbta, stojte vzpriamenej pozícií a ruky natiahnite nad hlavu s oboma rukami a končeky prstou nech sa dotýkajú dohromady. Potom ohnite hornú časť tela na každú stranu a držte 5 až 10 sekúnd. Opakujte tento úsek 2 alebo 3 krát, aby ste si naozaj natiahli končatiny a pripravili sa na záhradníctvo.

zahradničení

3. Jednoduchý chrbtový strečing
Po dokončení niekoľkých sad predchádzajúceho cvičenia, pokračujte jednoduchým strečingom. Všetko, čo musíte urobiť, je zo vzpriamenej polohy, ohnúť sa v bokoch a udržať hlavu nadol, ako to len ide. Dosiahnite na zem končekmi prstov a podržte každú sadu po dobu 15 sekúnd.
Dúfame, že vám tieto rady pomohli a už nikdy nebudete musieť pociťovať pichľavú bolesť chrbta. Nezabúdajte zdravie je prvoradé a treba sa poriadne pripraviť pred každou prácou či malou alebo veľkou.