Pre tých, ktorí chcú dlho a zdravo žiť


Produkty / Sobota, 2 března, 2019

Ako už sám názov prezrádza olivový olej sa vyrába lisovaním olív. Jeho najväčšími producentmi sú Španielsko, Grécko a Taliansko. Využíva sa v potravinárskom priemysle, v lekárnictve a aj ako palivo. Olivový olej pomáha vašej kráse, pridáva sa do kozmetických prípravkov, krémov, šampónov, balzamov, mydiel.

olejíček

Ak svoj život naozaj milujete a chcete sa dožiť vysokého veku, vyskúšajte recept na dlhovekosť. Stačí k tomu jedna lyžička studeného oleja ráno na lačno. Podporíte tak metabolizmus a iste vás nebude počas dňa trápiť nadúvanie, alebo zápcha. Ak vás často páli záha, olej vám pomôže bojovať aj s ňou. Konzumáciou olivového oleja predídete reume, rakovine čreva, vredom a aj problémom so žlčníkom.
Kvalitný panenský olivový olejobsahuje až 70 % nenasýtených mastných kyselín, množstvo vitamínov, minerálov, fenoly. Práve posledné spomínané vás ochránia pred rakovinou a ukladaním cholesterolu. Pravidelnou konzumáciou oleja vás nemusí trápiť strach z kardiovaskulárnych problémov a chorôb srdca.

V prípade, že používate olej v kuchyni, snažte sa ho konzumovať studený, alebo len mierne ohriaty, na restovanie. Pri teplotách nad 180 stupňov dochádza k oxidácii a uvoľňovaniu škodlivých látok. Napriek tomu sa ho iste nebojte, lebo okrem všetkých už spomínaných benefitov, pomáha pri ďalších neduhoch.
Olivový olej vám pomôže schudnúť vďaka tomu, že potláča chuť do jedla. Vyskúšajte ho aj ak vás trápia vyrážky a čierne bodky na pokožke tváre.

olej

Po nešetrnom opaľovaní uľaví spálenej pokožke. Využite ho v maskách na vlasy, ktoré budú po jeho aplikácii žiariť a vaša koža na hlave vám poďakuje. Zmiešajte olivový olej s cukrom a získate tak skvelý píling, ktorý odstráni škvrny na pokožke a po jeho aplikácii zostane hladká. Ak vás trápi celulitída, použite olej spolu s mletou kávou a uvidíte, že sa jej stav zlepší. V spojení s kakaovým maslom je skvelým bojovníkom proti striám. Môžete si ho pridať aj k pene do kúpeľa. Olivový olej má milión ďalších možností použitia a nikdy neuškodí, naopak pomôže.