Vyskúšajte úsporné LED žiarovky!


Produkty / Sobota, 16 října, 2021

V súčasnej dobe dochádza k modernizácií technológií, a s tým súvisí aj posun v rámci osvetlenia. Prechádzame od klasických žiaroviek k LED osvetleniu. LED osvetlenie nachádza obľubu v mnohých domácnostiach, hlavne vďaka nízkej spotrebe energie, čím teda dochádza i k nižším prevádzkovým nákladom, a k dlhej životnosti a ekologickému vzťahu k životnému prostrediu.

LED žiarovka

LED – luminiscenčná dióda alebo inak svetelná dióda ( z angl. light – emitting diode), je polovodičová elektronická súčiastka, ktorá vyžaruje úzkospektrálne svetlo pri prechode elektrickým prúdom. Prvá použiteľná LED dióda bola vyvinutá v roku 1962 kanadským vedcom Nickom Holonyakom.

LED žiarovky https://www.ledprodukt.sk/67-led-ziarovky majú oproti klasickým žiarovkám mnoho výhod. Najväčšou výhodou je nepopierateľne nízka spotreba energie a vyššia životnosť. Životnosť LED žiaroviek predstavuje viac ako 50 000 hodín, pričom spotreba energie je rádovo v jednotkách Wattov.

LED žiarovky

Ďalšou výhodou je, že produkujú neporovnateľne menej tepla ako konvenčné svetelné zdroje, typicky do 40 stupňov Celzia, pri výkone 1 – 5W. LED dosahujú extrémne dlhú životnosť – okolo 50 000 hodín ( čo je približne viac ako 17 rokov pri 8 hodinovej dennej prevádzke). LED vyžarujú svetlo požadovanej vlnovej dĺžky bez použitia optických farebných filtrov. Sú odolné voči nárazom a inému nešetrnému zaobchádzaniu. Sú ideálne na použitie, v prípade kde nie je nutné časté vypínanie a zapínanie.

LED neemitujú ultrafialové ani infračervené svetlo, a sú preto vhodné pre použitie napríklad v múzeách alebo galériách, kde je prítomnosť UV a IR vyžarovanie zo svetelných zdrojov neprijateľné. Neobsahujú žiadnu ortuť ani ťažké kovy, ktoré by mohli byť zdraviu škodlivé.

Ďalšou výhodou je jednoduchá výroba a dostupnosť LED chipov a riadiacej elektroniky.

V našej ponuke nájdete LED-ky s rôznymi farebnými prevedeniami, napríklad svetlá teplá (3 00K), neutrálna (4000K), alebo studená biela (6000K). Ďalej ponúkame aj LED, ktoré môžu nahradiť bežné žiarovky s päticami – E27, E14, GU10, MR16 a G9. Máme v ponuke aj takzvané LED Retro Filament, pre „ retro“ efekt. Pre to navštívte náš web, a vyberte si zo širokej ponuky LED osvetlenia!