Tesla očakáva globálny nedostatok minerálov z batérií elektrických vozidiel – zdroje


Auto moto / Pondělí, Červenec 15th, 2019

Spoločnosť, ktorá je významným spotrebiteľom nerastných surovín, len zriedka verejne hovorila o svojich názoroch na kovospracujúci priemysel. Meď, nikel, lítium a príbuzné minerály sú kľúčovými komponentmi na výrobu batérií elektrických vozidiel a iných častí.nabíjení.jpg
 
Sarah Maryssael, Tesla je globálny manažér zásobovania pre batérie kovov, povedal na uzavretých dverí Washington konferencii baníkov, regulátorov a zákonodarcov, že automobilka vidí nedostatok kľúčových minerálov EV prichádza, podľa zdrojov.
 
Podľa hovorcu spoločnosti boli tieto pripomienky špecifické pre jednotlivé odvetvia a poukázali na dlhodobé výzvy v oblasti dodávok, ktoré sa môžu vyskytnúť v súvislosti s týmito kovmi.
 
Odvetvie výroby medi trpí dlhoročnými nedostatočnými investíciami a teraz horúčkovito pracuje na vývoji nových baní a prináša nové dodávky online, pretože trend elektrifikácie pokrýva globálnu ekonomiku. Freeport-McMoRan Inc, najväčší svetovo obchodovaný výrobca medi, expanduje v Spojených štátoch a Indonézii.
 
Elektrické vozidlá používajú dvakrát toľko medi ako spaľovacie motory. Takzvané inteligentné domáce systémy – ako napríklad termostat Alphabet Inc's a osobný asistent spoločnosti Amazon.com Inc Alexa – podľa údajov poradenskej spoločnosti BSRIA spotrebujú do roku 2030 približne 1,5 milióna ton medi do roku 2030, čo predstavuje 38 000 ton.startovací kabely.jpg
 
Všetko, čo urobí červený kov – a ďalšie minerály – vzácnejšie komodity, ktoré trápia Teslu.
 
Maryssael dodal, podľa zdrojov, že Tesla sa bude naďalej zameriavať viac na nikel, časť plánu výkonného riaditeľa Elon Muska používať menej kobaltu v batériových katódach. Kobalt sa primárne ťaží v Demokratickej republike Kongo a niektoré ťažobné techniky – najmä tie, ktoré využívajú detskú prácu – spôsobili, že jeho využívanie je v odvetví výroby batérií veľmi nepopulárne, najmä s Muskom.