Navštívte erotický salón


Podnikanie / Pondělí, Květen 11th, 2020

Môžeš sa pri erotickej a tantra masáži Lipany Privatportal dotknúť masérky? Je bežné, že človek dosiahne orgazmus? Opýtali sme sa profesionálky je certifikovaná tantrická masérka, ktorá vlastní štúdio Tantra. Tantrickej masáži sa venuje už 11 rokov a vníma to ako svoje poslanie a duchovnú cestu. V rozhovore nám bez ostychu vysvetlila, ako taká masáž prebieha a čo sú jej výhody.

Pozor, tvoje predstavy o tantrickej masáži sú pravdepodobné skreslené. Nejde totiž o nejaký erotický akt, ktorého cieľom je tzv. happy ending. Je za tým oveľa viac.

Dávate klientom, ktorí prídu po prvýkrát, nejakú úvodnú inštruktáž o tom, čo sa bude diať? Áno, samozrejme. Všetkých klientov sa opýtame, či už majú skúsenosť. Vždy si prejdeme aj priebeh masáže, ako bude masáž vyzerať. Dohodneme sa, čo je pre klienta ešte prijateľné a čo už nie a povieme mu, že ak sa mu niečo nebude páčiť, tak sa má ozvať.

S akými mylnými predstavami prichádzajú klienti, ktorí idú na tantrickú masáž po prvýkrát? Pomerne často sa stretávame s tým, že si to pomýlia s erotickou masážou, nie je pre nich dosť jasný rozdiel medzi týmito dvoma druhmi masáže.

A aký je teda rozdiel medzi erotickou a tantrickou masážou? V prvom rade, cieľom tantrickej masáže nie je vyvrcholenie. Cieľom tantrickej masáže je samotná masáž, ten priebeh, zážitok. Ďalším rozdielom je to, že pri tantrickej masáži sa pracuje s energiami. Je poskladaná z viacerých typov masáží: východné techniky sú zamerané na energetickú prácu, tie klasické západné techniky pracujú so svalstvom. Pri erotických masážach práca s energiami nie je, je to viac zamerané na to vyvrcholenie.

Povedali by ste, že je to skôr duchovnejší zážitok? Duchovnejší, ale aj hlbší. Je to určite aj o sexualite. Tantra je holistický princíp a pristupuje k človeku ako k celku. Netabuizuje časti ľudského tela, celé telo, ruky, nohy či pohlavné orgány sú na jednej úrovni.

“Stretávam sa s tým, že ľudia nevedia, čo to je. Často si to zamieňajú s erotickou masážou. “

Aký je rozdiel medzi klasickou a tantrickou masážou? Veľký. Klasická masáž pracuje len so svalstvom, zameriava sa na uvoľnenie, lieči stuhnutosť svalov a podobne. Tantrická masáž síce využíva aj princípy klasickej švédskej masáže, ale nejde sa až do takej hĺbky. Je to skôr o emócii, dotyk je jemný, láskavý, príjemný.

Musia sa klienti pri masáži vyzliecť donaha? Nie tak celkom (úsmev). Klient sa, samozrejme, musí osprchovať aj pred masážou, aj po masáži. Do masérne už prichádza zahalený sarong – to je orientálna šatka, v ktorej masáž začína. Tá šatka sa potom počas masáže postupne odkrýva.

Čiže šatka sa presúva, ale nejaká časť tela je vždy zakrytá? Teda sa nestane to, že som na stole nahá? Nemasírujeme na stole, ale na futone, na zemi. A ste nahá. Ale ak s tým máte problém, tak vás nebudeme nútiť, aby ste boli nahá. Ako sa dohodneme na začiatku masáže, tak to aj bude, nie je možné to potom v priebehu masáže meniť.

boots-3849581_1920

Máte aj masérov, aj masérky? Máme masérky. Človek sa rodí nahý. Je to prirodzená poloha. Navyše tým dávame najavo, že nič neskrývame, je to rituál alebo demonštrácia otvorenosti. Okrem toho to nevzbudzuje fantázie. Pokiaľ je tam niečo, nejaká časť odevu, môže to vzbudzovať rôzne predstavy. Ale keď je žena už nahá, tak to nemá čo vzbudzovať.

Prečo je dôležité nepredstavovať si počas masáže? Tantrická masáž vychádza z tantry a je to tu a teraz. Nie je to o nejakej virtuálnej predstave. Aj klienta vedieme k tomu, aby nerozmýšľal počas masáže a zameral sa len na tie pocity, ktoré aktuálne prežíva vo svojom tele. To, čo bolo predtým a potom, počas masáže nie je na mieste. To môže riešiť potom (úsmev).

“Bežne k nám prichádzajú klienti, ktorí sú hanbliví. Ale ešte sa mi nestalo, že by sa to nezvládlo. “

Používajú masérky okrem rúk aj iné časti tela na masírovanie? Napríklad nohy, lakte či prsia?

Sú masáže, pri ktorých sa používa dotyk tela. Má to uzemňujúci charakter.

Môže sa pri masáži dotýkať klient masérky?

V podstate sa môže dotýkať, ale nie je dotyk ako dotyk. Ten povolený dotyk slúži na uzemnenie, môžu sa dotknúť napríklad ruky alebo nohy. Klienti potrebujú pri masáži uzemniť. Teda môže sa dotknúť, ale nemôže niečo hľadať (úsmev).

Takže žiadne obchytkávanie? Nie, žiadne šmátranie, intímnych partií sa vôbec nemôže dotýkať.

Ak by som šla na tantrickú masáž, dotýkajú sa ma aj na intínmych partiách? Pokiaľ ste s tým stotožnená dopredu, tak áno. Musí to však byť odkomunikované. Ja sa zvyknem pýtať aj vtedy, keď skončíme samotnú masáž a už ideme na intímne partie. Opýtam sa znova, či je s tým klient OK. Nemôže to byť prekvapením.

Bežne zvyknú masírovať aj muži, aj ženy? V niektorých salónoch sú aj mužskí maséri, ja v súčastnosti masérov nemám. Ale tantra nerozlišuje pohlavie.

Čiže k vám chodia muži aj ženy? Áno.

A aj masírovať môžu muži aj ženy? Správne. Berie sa to ako bytosť, nie je to rozdelené podľa pohlavia.

Používate aj nejaké pomôcky pri masáži? Používame oleje a aj kamene, ale nie lávové, no minerály.

Je možné mať aj viacero masérov naraz? Áno, je to možné.

“Muži sú otvorenejší. Je to asi aj prirodzené. “

Existuje nejaký limit? Ak budem chcieť piatich masérov naraz, je to možné? Zážitok by to bol určite, ale technicky by to bolo náročné. Dve masérky sú bežné, takže štvorručná masáž je možná. Je to úplne iný zážitok.

V čom je to iné? Je to iný pocit. Keď sa vás dotýkajú dve ruky, to ešte vie váš mozog spracovať. Stíha to sledovať, aj keď sa snažíme, aby to nebolo jednoduché. Keď sú tam štyri ruky, to už nestíhate sledovať. Už je klient v tej polohe, že nesleduje to, kde sú ruky, ale to, čo práve cíti. Zameriava sa iba na svoje pocity.

Môže sa stať to, že pri masáži dôjde k sexu? Nie, nemôže.

Ako reagujú klienti pri masáži? Hanbia sa prejaviť, že sa im to páči, alebo naopak si slobodne povzdychnú a dajú to najavo?

To je veľmi individuálne, každý sme iný. Ale tá masáž je ladená tak, že klient sa postupne uvoľní. Bežne k nám prichádzajú klienti, ktorí sú hanbliví, vidíme to už pri tej prvotnej komunikácii, ktorá masáži predchádza. Ale ešte sa mi nestalo, že by sa to nezvládlo. Bolo však pár takých prípadov, že sa človek neuvoľnil. Ale ja nevidím do ľudí a každý má nejaké svoje okolnosti, ktoré nepoznáme.

Ale teda stáva sa aj to, že klienti nahlas vzdychajú alebo sa prejavia napríklad pohybom tela? Ale áno, to je aj žiaduce.

Reagujete na takú spätnú väzbu? Čiže ak vidíte, že niečo sa človeku viac páči, postupujete podľa toho? Áno, určite.

Vraveli ste, že vyvrcholenie nie je cieľom tantrickej masáže. Môže však pri nej človek dosiahnuť orgazmus?

Takto, ten orgazmus nie je cieľom, ale je prirodzenou súčasťou. Keď je, tak je, keď nie je, tak nie. Orgazmus je súčasťou nášho bytia a našej sexuality.

Čiže bežne sa to stáva? Stáva sa to, áno.

artistic-4889858_1920

Chodia k vám skôr starší alebo mladší klienti? To sa nedá povedať, najmladší majú minimálne osemnásť rokov a nie je to nejako limitované.

“Orgazmus nie je cieľom, ale je prirodzenou súčasťou “

Chodia k vám aj páry? Áno, chodia.

A ako to vyzerá, keď sú tam dvaja? Každý má svojho vlastného maséra?

Áno, sú tam dvaja maséri. Oni sa môžu držať za ruky, pozerať sa do očí. Môžu to prežívať spolu.

Zapája sa potom do masáže aj ten pár? Učia sa napríklad navzájom masírovať? Nie, to nie. Každý si to prežíva sám za seba, alebo ak chcú, je tam nejaká interakcia medzi nimi, pozerajú sa do očí, prežívajú to spolu.

Stalo sa už, že vám niekto uprostred masáže odišiel? To sa mi nestalo, že by niekto odišiel, ale dosť často sa stáva, že niekto povie „Toto mi nie je príjemné.“ To sa zvyčajne stáva, keď sa masírujú chodidlá. Ľudia sú veľmi štekliví, čiže to sa zvyčajne v takých prípadoch vynechá.