Kancelárie ako ich poznáme dnes pomaly končia a nahrádzajú ich tie virtuálne


Www / Sobota, 6 listopadu, 2021

So začiatkom podnikania sa spájajú mnohé činnosti, ktoré je potrebné vykonať, aby firma či spoločnosť mohli zahájiť svoju činnosť legálne a podľa zákona. Administratívne úkony zaberajú dosť času, no bez nich nie je možné firmu legalizovať. Podmienky však umožňujú začínajúcim podnikateľom ušetriť aj nejaké to euro.

Moderná forma podnikania

Financie sú v mnohých prípadoch kameňom úrazu, pretože pri každom začiatku je potrebné zabezpečiť množstvo vecí a tie nie sú zadarmo, takže každé ušetrené euro je úspech. Popri množstve administratívnych úkonov ako je podpis zakladateľskej zmluvy či ohlásenia na úrady a zápisy do OR a ŽR treba uviesť aj adresu sídla spoločnosti. Jednou z možností je virtuálne sídlo.

Kamenné kancelárie postupne strácajú svoj význame, pretože mnoho podnikateľov nie je nútených stráviť celý deň na jednom mieste, takže platiť nájom za nevyužité priestory je zbytočné. V tomto prípade je jednoduchšie a tiež lacnejšie zaobstarať si virtuálne sídlo. Zapísať ho ako sídlo spoločnosti je možné rovnako ako prenajatú či kúpenú kanceláriu v nejakej nehnuteľnosti. Výborné virtualne sidlo na tomto sídle je, že umožňuje oddeliť pracovný a súkromný život, keďže adresy nebudú totožné.

Náklady na fungovanie virtuálneho sídla tiež nie sú vysoké, s ním je spojená aj evidencia a preberanie pošty a ani kontroly z daňového či iného úradu s ňou nebudú mať problém. Fixné náklady sa pri tomto sídle firmy dajú znížiť na minimum. Ide o moderný, no zároveň efektívny trend v súčasnom podnikaní, pretože prevažná väčšina podnikateľov už funguje aj prostredníctvom informačných technológii, ktoré sú dnes na vzostupe.

Flexibilná forma práce je na vzostupe

Založenie virtuálneho sídla je možné v každom meste na Slovensku, ceny sú mierne odlišné. Napríklad v Bratislave je poplatok za sídlo 17,-eur na mesiac s viazanosťou na 1 rok, pri viazanosti na 2 roky je to 12,-eur a založenie poštovej schránky a preberanie pošty majú podnikatelia v cene poplatku. Môžu si však objednať voliteľné služby, kam patrí napríklad skenovanie a preposielanie pošty prostredníctvom emailu, a tie sa spoplatňujú 9,-eurami na mesiac.